MEDIM
×
 x 

košík je prázdný

Laserová terapie - úleva od bolesti

Výsledky 1 - 7 z 7
S DPH: 4 648,82 Kč
Bez DPH: 3 842,00 Kč
S DPH: 3 708,65 Kč
Bez DPH: 3 065,00 Kč
S DPH: 28 159,12 Kč
Bez DPH: 23 272,00 Kč
S DPH: 90 883,10 Kč
Bez DPH: 75 110,00 Kč
S DPH: 28 159,12 Kč
Bez DPH: 23 272,00 Kč
S DPH: 41 625,21 Kč
Bez DPH: 34 401,00 Kč
S DPH: 90 883,10 Kč
Bez DPH: 75 110,00 Kč

Terapie nízkoúrovňovým laserem

Terapie studeným laserem - terapie měkkým laserem

Nízkoúrovňová laserová terapie (LLLT) = fotobiomodulace (PBM)

Nízkoúrovňový laser = studený laser = měkký laser = laserový fototerapeutický přístroj = fotobiomodulační přístroj = fotobiomodulační laser

LLLT = laserová fototerapie = fotobiomodulační terapie = PBM

Společnost Energy Laser A/S byla založena v roce 2018 po fúzi dvou společností zabývajících se návrhem, vývojem, a výrobou laserových technologií. Sídlí v dánském městě Lystrup.

Zde také probíhá výroba široké škály přenosných a statických laserů třídy 3b. Lasery Energy Laser jsou nejmenší LLLT/PBM lasery dostupné v Evropě. Jsou používány širokou řadou zdravotnických pracovníků v humanitní i veterinární praxi. Firma Energy Laser má za sebou 25 let zkušeností v oblasti klinických laserů a vysoce kompetentní tým lékařů a kvalifikovaného personálu.

 

Speciální vlastnosti laserového světla

Laserové světlo je forma elektromagnetického záření a nemělo by být zaměňováno s ultrazvukem nebo jinými elektro medicínským názvem.

Laserové světlo má elektrický a magnetický charakter, může měnit chemickou strukturu buněk a tkáně, což viditelné světlo nedokáže. Proto se laserové světlo výrazně liší od běžného světla.

 

Biologický účinek laserového světla

Fotony mají schopnost urychlovat proliferaci buněk a procesy hojení. Bylo prokázáno, že laserová energie stimuluje endogenní látky jako jsou flaviny a cytochromy, které jsou součástí buněčného dýchání. Absorbovaná energie se přeměňuje na volný kyslík, který stimuluje dýchání a zvyšuje tvorbu ATP v organismu a mitochondriích. Produkce ATP pak aktivuje tvorbu DNA a RNA, což zvyšuje obsah vápníku v cytoplazmě. To je nezbytné pro zvýšení buněčného dělení, aby mohl pokračovat proces hojení. Účinek laserů LLLT/PBM může být takový, že energie laserového světla se ukládá a přeměňuje přímo v buňce, čímž se začne absorbovat kyslík.

Ošetření laserem způsobuje zvýšení průtoku krve dilatací krevních cév, okysličení tkáně, zvýšení syntézy fibroblastů, urychlení tvorby kolagenu pojivové tkáně, jakož i tvorbu granulované tkáně. To v konečném důsledku vede ke zmírnění zánětu a k tvorbě nové tkáně.

Kromě toho léčba pomocí LLLT/PBM má pozitivní vliv na lymfatickou drenáž. Stimulace makrofágů působí proti riziku sekundární infekce, která je důležitým faktorem při hojení.

 

Účinky Laserového světla

  1. Protizánětlivé

 Laserové světlo stimuluje buňky, které řídí zánětlivý proces. Účinek se projevuje v podobě snížení otoku, snížení zarudnutí a snížení citlivosti.

  1. Tlumivý účinek na bolest

 Endorfiny se uvolňují prostřednictvím stimulace nervových buněk, které stejně jako laserové světlo, ovlivňuje zánět. To snižuje uvolňování sloučenin, které zvyšují citlivost receptorů bolesti. Dosažený analgetický účinek působením stimulace nervových bodů je velmi cenný.

  1. Zvýšené uvolňování stavebních materiálů z buněk

Kolagen produkovaný fibroblasty je nejvýznamnější. Kolagen tvoří součást téměř všech tkání – zejména ve spodních vrstvách kůže. Zvýšení syntézy kolagenu, produkované laserem, je zásadní pro hojení ran. Kromě toho produkce kolagenu je zodpovědná za to, že při ošetření tkáně pomocí laserového paprsku nevznikají jizvy v žádné formě.

  1. Uvolňování odpadních produktů z buněk

Tento efekt má velký význam pro léčbu např. poranění tkáně a hematomy

Nízkoúrovňová laserová terapie využívá biostimulační sílu světla k úlevě od bolesti, hojení ran a omlazení kůže a dalších tkání. Zde představujeme výběr fototerapeutických laserů vhodných pro kliniky i pro bezpečné a účinné domácí použití. Lasery Energy Laser nevyžadují lékařské vzdělání a dokonce ani školení v laserové terapii a při provádění ošetření doma nebo na klinice není třeba dodržovat žádná zvláštní bezpečnostní opatření. Stačí postupovat podle přiloženého návodu k použití a využívat výhod laserové biostimulace pro úlevu od bolesti, hojení ran a regeneraci tkání nebo si dopřát laserové omlazovací ošetření proti stárnutí či pomoci vlasům, aby rostly silnější, plnější a delší.

Přístroje pro nízkoúrovňovou laserovou terapii se používají v lékařství a veterinární medicíně již přibližně 40 let. V USA schválila FDA fototerapeutické lasery pro použití u lidí, protože mají vynikající bezpečnostní profil bez významných rizik. Dosud bylo věnováno mnoho úsilí výzkumu účinnosti LLLT - terapie studeným laserem - a jejímu využití v medicíně, dermatologii a indikacích proti stárnutí. Laserová fototerapie je schopna řešit mnoho bolestivých a zánětlivých stavů a problémů, od úlevy od bolesti až po hojení ran. Laserová fototerapie hraje roli také při omlazování kůže a tkání.

Světlo je jednou z nejzákladnějších sil života. Poskytuje energii a usnadňuje metabolické procesy nezbytné pro život. Lasery, včetně nízkoúrovňových laserů označovaných jako fototerapeutické lasery, jsou nejnovější a nejmodernější zdroje světla. Generují umělé světlo a zesilují ho do soustředěných intenzivních světelných paprsků. Laserové technologie hrají stále větší roli v mnoha aspektech moderního života, mimo jiné v medicíně pro úlevu od bolesti a hojení ran a v kosmetickém ošetření proti stárnutí – anti aging. Neinvazivní laserová fototerapie - nízkoúrovňová laserová terapie - terapie studeným laserem - terapie měkkým laserem - má před sebou zářnou budoucnost!

Laserová fototerapie je prospěšná u mnoha stavů, od úlevy od bolesti až po hojení ran. Laserová fototerapie dodává energii tkáním tím, že ozařuje živé buňky fotony viditelného nebo neviditelného světla o vlnové délce přibližně 400-1000 nm v odpovídající dávce. Absorbovaná světelná energie vyvolává v buňkách biologické reakce a v buňkách vznikají různé endogenní chemické látky, které jsou krví a lymfou přenášeny do dalších částí systému

Pro informaci uvádíme některé termíny, se kterými je možné se setkat: nejnovější terminologie označuje LLLT (low level laser therapy) jako LASEROVOU FOTOTERAPII. NÍZKOÚROVŇOVÉ LASERY NEBO STUDENÉ LASERY se nyní často označují jako LASEROVÁ FOTOTERAPIE nebo FOTOTOTERAPIE LASEREM nebo FOTOBIOMODULAČNÍ LASERY nebo FOTOBIOMODULAČNÍ LASERY.

Laserová fototerapie pro úlevu od bolesti a hojení ran

Mezi léčebné účinky laserové fototerapie (tj. ozařování nízkoúrovňovým laserem) patří: zvýšená produkce ATP (adenosintrifosfátu) - zvýšený buněčný metabolismus - zvýšená produkce kolagenu - zvýšená produkce enzymů - zvýšená syntéza bílkovin - lepší průtok krve - lepší průtok a odvodnění lymfy - zmírnění zánětu.

Laserová fototerapie je schopna řešit mnoho bolestivých a zánětlivých stavů a bolestivých problémů, od úlevy od bolesti až po hojení ran a sportovních zranění. Laserová fototerapie hraje stále větší roli také v dermatologii a při omlazování pleti. Laserová fototerapie je bezbolestná a netraumatizující a lze ji použít k léčbě akutních zranění i chronických stavů. Snadno se aplikuje a nabízí možnost pohodlného samoléčebného ošetření, protože mnoho moderních laserů pro fototerapii je schváleno pro domácí použití.

Nízkoúrovňová laserová terapie - LLLT

Když je laserové světlo absorbováno živou tkání, vyvolává v buňkách biologické reakce a vzniklé  endogenní chemické látky jsou krví a lymfou přenášeny do dalších částí systému. Účinky studeného laserového světla tedy nemusí být pouze lokální, ale mohou dosáhnout i širokých systémových účinků.  

Terapeutické účinky LLLT

  • zvýšená tvorba ATP (adenosintrifosfátu)
  • zvýšení buněčného metabolismu
  • zvýšená tvorba kolagenu
  • zvýšená produkce enzymů
  • zvýšená syntéza bílkovin
  • lepší průtok krve
  • lepší průtok a odvodnění lymfy
  • zmírnění zánětu

Hlavním a nejdůležitějším účinkem laserového světla na buňky je zrychlená tvorba ATP (adenosintrifosfátu). Tento proces se nazývá "biostimulace".

Účinky LLLT na buňky

Molekuly ATP se nacházejí v buňkách všech živých organismů. U zvířat a lidí se adenosintrifosfát syntetizuje v malých buněčných organelách zvaných mitochondrie. V mitochondriích vzniká spojením kyslíku s cukrem získaným z potravy primární zdroj buněčné energie – ATP, který lze označit za "nosič energie" nebo "kyvadlovou dopravu energie", který je schopen využívat chemickou energii vznikající při rozkladu potravin a přenášet ji přes buněčné membrány k přeměně na "palivo" potřebné pro normální fungování organismu. Adenosintrifosfát je často označován jako "energetická měna života".

Pokud člověk nemá k dispozici dostatečné množství ATP, energie se nemůže dostat do tkání. To může vést k řadě zdravotních problémů, jako je náchylnost k infekčním onemocněním, špatné hojení ran, záněty a otoky.

Stručně řečeno - přístroje pro nízkoúrovňovou laserovou terapii (měkké lasery nebo studené lasery či fototerapeutické lasery) dodávají světlo do živých tkání (tento proces se také označuje jako "fototerapie"), čímž zvyšují ATP a dopravují do těla více energie a živin pro zdravý metabolismus a správnou funkci orgánů. Upozorňujeme, že fototerapeutické lasery - nazývané také studené lasery nebo měkké lasery - nejsou "tepelné lampy" a nezpůsobují znatelné zahřátí tkání. Studené laserové světlo neohřívá ošetřované tkáně, neboť laserová fototerapie působí spíše fotochemicky než tepelně.   

×